Unikalne właściwości - bioceluloza

Kosmetologia, medycyna oraz farmakologia to dziedziny, które od dawna wzajemnie się przenikają i korzystają ze swoich osiągnięć. Stale rosnąca popularność kosmetologii profesjonalnej i chęć osiągnięcia jak najlepszych efektów, sprawiają że specjaliści z tej dziedziny, poszukują coraz lepszych i skuteczniejszych rozwiązań, dających szybkie i zadowalające efekty. Nie dziwi więc fakt, że kosmetolodzy i producenci kosmetyków, bardzo chętnie sięgają po środki wykorzystywane w medycynie. Jest to przecież dziedzina, wymagająca zastosowania jak najbardziej innowacyjnych i najlepszej jakości materiałów. Należą do nich m.in. alginiany, kwas hialuronowy i bijąca ostatnio rekordy popularności bioceluloza.

Bioceluloza jest nietoksycznym biomateriałem, posiadającym niezwykłe właściwości. Wytwarzana jest przez bakterie, w czasie procesu fermentacji, tym samym jej produkcja jest bardzo przyjazna dla środowiska. Bioceluloza charakteryzuje się wysoką porowatością, biokompatybilnością, czystością i podatnością na modyfikacje. Posiada również znakomite zdolności absorpcyjne i desorpcyjne oraz maksymalną tolerancję skórną. Może więc być stosowana nawet u osób o cerze wrażliwej czy atopowej. Bioceluloza zbudowana jest z trójwymiarowej sieci włókien, co wpływa na jej elastyczność, miękkość i wytrzymałość. Nazywana często substytutem skóry, ze względu na swoje właściwości higroskopijne, pełni również funkcję ochronną przed zabrudzeniami i drobnoustrojami. Bioceluloza przyspiesza proces regeneracji skóry i gojenia ran, dlatego wykorzystywana jest jako naturalny opatrunek. Stanowi również efektywny nośnik różnego rodzaju odżywczych substancji aktywnych, co znajduje coraz częstsze zastosowanie w kosmetologii.

Doskonałe dopasowanie biocelulozy do niejednokrotnie nierównej i pokrytej zmarszczkami powierzchni skóry, pozwala na szybkie i skuteczne przenikanie substancji aktywnych. Tworzy ona na twarzy swego rodzaju barierę, zatrzymującą cenne składniki odżywcze. Charakterystyczną właściwością biocelulozy jest także efekt chłodzenia powierzchni skóry, na której się znajduje. Pozwala to na złagodzenie podrażnień, redukcję obrzęków, zmniejszenie widoczności porów oraz wspomaganie wchłaniania substancji aktywnych. Wszystkie te właściwości sprawiają, że bioceluloza stanowi idealny materiał do produkcji masek w płachcie, zakładanych na twarz.

Zastosowanie biocelulozy w tego typu produktach, pozwala na zwiększenie ich efektywności. Maski, stworzone z biocelulozy doskonale nawilżają, ujędrniają oraz wygładzają skórę. Uzyskane dzięki użyciu takiej maski efekty, są nie tylko natychmiastowe, ale również długotrwałe. Nasza skóra pozostaje nawodniona, napięta oraz pełna blasku przez bardzo długi czas, a to wszystko dzięki niezwykłych właściwościach biocelulozy, w połączeniu z odpowiednimi substancjami aktywnymi. Niezależnie od tego, czy maski w płachcie stanowią odświętny rytuał pielęgnacyjny, czy koło ratunkowe przed ważnym wyjściem, zawsze działają kojąco, nie tylko na ciało ale i umysł.