Nature Biostimulates to eksperci i jednocześnie pasjonaci z zakresu kosmetologii, biotechnologii i technologii produkcji, mikrobiologii, dermatologii, którzy w odpowiedzi na problemy skórne oraz potrzebę skutecznej regeneracji przeciwstarzeniowej tworzą naturalne preparaty na bazie śluzu ślimaka - aktywnego składnika biostymulującego tkanki o naukowo udowodnionej skuteczności.

W tym celu stosujemy śluz pochodzący z polskiej hodowli ślimaka, która w 2007 roku rozpoczęła prace nad zaawansowanym systemem chowu, a następnie bezpieczną dla ślimaków metodę pozyskiwania śluzu, jego stabilizacji i oczyszczania aby finalnie zastosować go w aktywnych biologicznie recepturach przynoszących spektakularne efekty.

Skuteczność została dowiedziona niezależnymi badaniami naukowymi przeprowadzonymi na uniwersytecie medycznym pod kątem wpływu śluzu ślimaka m.in. na skórę właściwą, stymulację kolagenu, włókna elastyczne, proliferację komórek u osób z cechami fotostarzenia oraz badaniami przeprowadzonymi w klinice dermatologii włączając do badań osoby ze schorzeniami skórnymi (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, egzema, przesuszenia różnego stopnia).

Dzięki takiemu połączeniu natury z nauką efektywnie wpływamy na poprawę wyglądu i kondycji skóry.