Śluz ślimaka - serum Healthy Skin

I tu pomyślałam, że przedstawię Wam moje ulubione produkty ze śluzem ślimaka w roli głównej. To ten magiczny składnik potrafi zrobić wiele dobrego dla skóry na co dzień, jak i po zabiegach czy urazach.

Pierwszy produkt to Healthy Skin od @naturecosmeticspl . Serum żel ze śluzem ślimaka i kwasem hialuronowym to skoncentrowany produkt, który szybko się wchłania i potrzebuje pokrycia go kremem. Skóra po jego użyciu jest delikatnie ściągnięta, ale przynajmniej czuć, że serum nie zostaje na skórze, nie ślizga się, nie ściera, nie roluje. Wszystko za sprawa bardzo krótkiego i czystego składu. 98% preparatu to śluz ze ślimaka. Nie znalazłam do tej pory preparatu z większą ilością składnika aktywnego.

Co więcej jest to bardzo dokladnie przebadany produkt. Więcej info na ten temat znajdziecie na stronie www.naturecosmetics.pl Dlatego ja traktuje ten preparat bardziej leczniczo, niż kosmetycznie.

Po każdym zadrapaniu, przerwaniu ciągłości naskórka, podrażnieniu skóry po goleniu potrafi zostać mi ślad. Brązowe przebarwienie, które dość długo utrzymuje się na skórze. Z resztą samo gojenie, też trochę trwa. (Tak robiłam badania- nie znalazłam przyczyny)

Z pomocą przyszedł ślimak od nature cosmetics. Polska firma, wykorzystującą śluz z hodowli hodowli, która w bezpieczny dla ślimaków sposób pobiera śluz ❤️ I to naprawdę działa!  Mój sposób aplikacji na ranę : serum, krem i plaster ochronny, aby już bardziej jej nie podrażniać. Serum występuje w trzech pojemnościach - 5ml, 30ml i 50ml.

Oprócz zastosowania na ciało, wypróbowałam je na twarzy. Głównie po zabiegach z kwasami, mezoterapii, mikronakluwaniu czy laserze frakcyjnym. Po aplikacji występuje lekkie pieczenie i to jest normalna reakcja, należy wówczas zaaplikować krem. Bardzo małe cząsteczki kwasu hialuronowego wiążą wodę jak gąbka, stad uczucie ściągnięcia Śluz ze ślimaka pomaga również skórom na co dzień. Od atopowej i suchej po tłusta, trądzikową. Można go stosować pod krem na dzień i na noc.Ale to nie koniec  bo marka oferuje również ampułki i maskę w płacie.

Ampułka z naturalnym śluzem ślimaka i kwasem hialuronowym (nisko i wysokocząsteczkowym) Po jego aplikacji nie występuje żadne ściągnięcie - jest ulga, zwłaszcza po inwazyjnych zabiegach.

Na pomoc naszej skórze przybywa również maska Biocelulozowa maska z naturalnym śluzem ślimaka i kwasem hialuronowym.

Kompres - ratunek dla skóry.Ten zestaw (ampułka, maska) znajdziecie w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej w formie zabiegu ☺️ Sama go na co dzień wykonuje w połączeniu z mikronakluwaniem, mezoterapią lub po prostu do zabiegów pielęgnacyjnych, kiedy skóra wymaga szczególnej regeneracji.

Kosmetolog Anna Saran Michalczyk
https://www.facebook.com/pages/category/Personal-Blog/Misja-Sk%C3%B3ra-Anna-Saran-Michalczyk-101069048035157/
https://www.instagram.com/misjaskora/