Jak dbać o skórę głowy?

Skóra głowy jest bardzo często pomijanym obszarem w codziennej pielęgnacji. Zazwyczaj jest to spowodowane tym, że sam sposób dbania i nakładania preparatów na owłosioną skórę głowy jest dosyć problematyczny i wymaga sporej precyzji. Brak odpowiedniej pielęgnacji może jednak skutkować pojawieniem się różnego rodzaju zmian na skórze głowy tj. łuszczyca czy egzema. Odpowiednie wzmocnienie bariery naskórkowej pozwala utrzymać skórę głowy w dobrej kondycji oraz wspomaga prawidłowy wzrost włosów i ich zdrowy wygląd.

Serum ze śluzem ślimaka w leczeniu łuszczycy i egzemy

Śluz ślimaka jest bogaty w wiele składników aktywnych i działa jak naturalny antybiotyk wspomagający gojenie się skóry. Dlatego świetnie sprawdzi się w pielęgnacji owłosionej skóry głowy. Zastosowanie go pod postacią serum i pozostawienie na około 30 minut powoduje, że składniki aktywne tj. witaminy, różnego rodzaju aminokwasy, a także makro i mikroelementy mają możliwość przedostania się do skóry, w tym także do cebulki włosa. Aby wspomóc działanie kosmetyku, warto przed nałożeniem serum wykonać peeling enzymatyczny skóry głowy. Pomoże to w usunięciu martwego naskórka i lepszej penetracji kolejno dostarczanych substancji.

W przypadku egzemy i łuszczycy, serum ze śluzem ślimaka wpiera gojenie się mikrouszkodzeń i chroni przed wnikaniem patogenów. Naturalna zawartość pantenolu i allantoiny pomaga w złagodzeniu stanu zapalnego, uczucia świądu i ciągłego dyskomfortu. Produkt działa zarówno łagodząco, jak i regenerująco, przyczyniając się do poprawy jakości skóry, co obrazują poniższe zdjęcia owłosionej skóry głowy.

luszczyca skory glowy leczenie sluzem slimaka

Jak widać, wystarczyły niecałe trzy tygodnie regularnego stosowania serum, aby zauważyć znaczną poprawę.

Proponowany schemat zabiegowy w przypadku owłosionej skóry głowy:

1. Wykonanie peelingu enzymatycznego na skórę głowy przez około 10-15 min.

2. Dokładne zmycie peelingu za pomocą łagodnego szamponu i wysuszenie skóry głowy umiarkowanie ciepłym powietrzem.

3. Nałożenie serum ze śluzem ślimaka poprzez dzielenie włosów na pasma, jedno przy drugim. Lekkie wmasowanie produktu opuszkami dłoni i pozostawienie go na około 30 minut. 

*Podczas nakładania i kilka minut po, może być odczuwalne niewielkie pieczenie skóry, jest to efekt antybiotycznego działania produktu. Po kilku chwilach ustępuje.

4. Zmyć produkt delikatnym szamponem oraz delikatnie wysuszyć włosy wedle potrzeby.