Systematyczna pielęgnacja skóry kosmetykami ze śluzem ślimaka Nature Biostimulates

Podstawą pięknej i zdrowej skóry jest jej codzienna pielęgnacja. Najlepszy krem czy zabieg w gabinecie kosmetycznym, stosowany od czasu do czasu, nie spowoduje, że nasza cera będzie odpowiednio zadbana. Za to prawidłowe i systematyczne dbanie o skórę zaowocuje jej zdrowym i młodym wyglądem, nawet w starszym wieku. Aby nie ulec przesuszeniu, skóra potrzebuje odpowiednich składników. Jest to o tyle istotne, że na suchej skórze szybciej powstają zmarszczki. Za prawidłowe nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry odpowiedzialny jest kolagen, elastyna i keratyna. Są to włókna podporowe skóry, które niestety z wiekiem ulegają osłabieniu.

Śluz ślimaka. Jeden składnik – wiele zastosowań

Śluz ślimaka odznacza się zawartością dużej ilości białek, w tym kolagenu. Zawiera on aktywny składnik, który biostymuluje tkanki. Skuteczność śluzu zawartego w produktach marki Nature Biostimulates została udowodniona badaniami naukowymi, przeprowadzonymi na Uniwersytecie Medycznym. Stwierdzono w nich, że śluz ślimaka zwiększa liczbę włókien kolagenowych typu I, retikulinowych oraz elastycznych. Znacząco hamuje więc procesy przeciwstarzeniowe i antyoksydacyjne. Biostymuluje także tkanki na poziomie skóry właściwej, powodując wzrost nawilżenia i jędrności. Śluz ślimaka wykazuje korzystne działanie na skórę trądzikową. Wpływa na proliferację fibroblastów, przyspieszając proces gojenia się ran.

Filtrat ze śluzu ślimaka posiada właściwości kojące i przeciwzapalne, przyspieszając tym samym ustępowanie zmian skórnych (tj. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, egzema, przesuszenia różnego stopnia). Wykorzystywany jest on zarówno w przeciwtrądzikowych terapiach łączonych, jak i w przypadku redukcji blizn i rozstępów. Produkty zawierające filtrat ze śluzu ślimaka intensywnie regenerują i pielęgnują skórę. Dzięki kombinacji bezpiecznych składników aktywnych, wykazują wielokierunkowe działanie. Przeznaczone są do codziennej pielęgnacji skóry suchej, tłustej czy mieszanej. Regularne i systematyczne stosowanie kosmetyków zawierających śluz ślimaka powoduje, że kondycja skóry ulega znacznej poprawie.

Śluz ślimaka w profesjonalnej pielęgnacji

W celu nawilżenia skóry od środka, a tym samym opóźnienia procesów starzenia, warto poddać się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem produktów Nature Biostimulates (Ampułka Healthy Skin z naturalnym śluzem ślimaka i kwasem hialuronowym). Zabieg ten działa rewitalizująco. Polega on na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka i skóry. Badania przeprowadzone w Klinice dermatologii dowiodły, że połączenie śluzu ślimaka i kwasu hialuronowego zastosowanego po zabiegu mezoterapii mikroigłowej, dodatkowo wspiera i regeneruje skórę.

Preparaty z dużą zawartością śluzu ślimaka świetnie łagodzą również efekty uboczne pojawiające się po peelingach chemicznych. Zabiegi te polegają na złuszczaniu warstw naskórka i wykonywane są w celu przebudowy i niwelacji określonych defektów. Filtrat ze śluzu ślimaka łagodzi nieprzyjemne mrowienie czy podrażnienie, często pojawiające się po takim zabiegu. Dodatkowo mocno nawilża naskórek, nie zaburzając procesu jego złuszczania. Śluz ślimaka, dzięki dużej ilości składników aktywnych, pomaga skórze szybko się zregenerować.

Zabiegi medycyny estetycznej

W celu poprawy kondycji i wyglądu skóry, można zastosować również zabiegi medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa to częsty sposób na odmłodzenie twarzy. Redukcja zmarszczek z wykorzystaniem tej substancji nie jest jednak trwała. Efekt utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta przez ok. 3-6 miesięcy i stopniowo ustępuje. Botoks prowadzi do zablokowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego w miejscu wstrzyknięcia. Stosowanie zbyt dużych dawek, jak również zbyt często wykonywane zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej mogą doprowadzić do nadmiernego osłabienia mięśni. W konsekwencji, twarz po takiej ingerencji może wyglądać jak woskowa maska.

Równie popularny jest zabieg z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Zabiegi te nie zajmują dużo czasu. Wykazują jednak krótkotrwały efekt. Najlepiej więc powtarzać je co jakiś czas, aby utrzymać zadowalające rezultaty. Zabiegi medycyny estetycznej niosą wiele korzyści, należy jednak pamiętać o ryzyku wystąpienia skutków ubocznych.

Postaw na systematyczność w pielęgnacji skóry

W codziennej pielęgnacji warto stosować produkty Nature Biostimulates z naturalnym śluzem ślimaka o właściwościach nawilżających, naprawczych i odżywczych. Posiadają one przede wszystkim udowodnione działanie biostymulujące i wysoką jakość składników aktywnych t.j. alantoina, kwas glikolowy, antyoksydanty, proteiny, witaminy A, D i E. Zawierają organiczny i wyselekcjonowany skład, dzięki czemu zapewniają widoczne i długotrwałe rezultaty. Codzienna profilaktyka pielęgnacyjna z wykorzystaniem kosmetyków przebadanych dermatologicznie przynosi dużo lepsze efekty niż szybki, krótkotrwały zabieg. Systematyczna pielęgnacja owocuje naturalną i zdrową skórą na długie lata.