Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem ampułki Healthy Skin Nature Biostimulates

Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest w celu kontrolowanego uszkodzenia naskórka i skóry w celu rewitalizacji. Polega na mechanicznych nakłuciach skóry przy użyciu igieł, w ilości i grubości zależnej od urządzenia. Mikronakłucia powodują powstawanie mikrourazów, a także mikrokrwawień. Uszkodzone naczynia wydzielają krew, rozpoczynając proces aktywacji trombocytów i cytokin, wpływających na procesy regeneracji skóry. Podczas mezoterapii igłowej dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu takich jak alfa TGF, beta TGF, FGF-2, FGF-basic, PDGF, EGF, CTGF.

Cały proces mezoterapii można podzielić na kilka etapów. Na pierwszy składa się stan zapalny, podczas którego produkowane są wymienione czynniki wzrostu. Czynniki te wpływają na pobudzenie fibroblastów i keratynocytów, aby sukcesywnie się dzieliły i wpływały na produkcję elastyny i kolagenu, co początkuje drugi etap, w którym powstają nowe tkanki i sieci naczyń krwionośnych. Trzeci etap opiera się na samoodnowie, wzmocnieniu wytrzymałości i elastyczności tkanek. Mezoterapia indukuje tworzenie się wiązań kolagenu. 

Same nakłucia powodują powstanie mikrokanałów ułatwiających wnikanie składników aktywnych w głąb skóry. Zastosowanie śluzu ślimaka po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej daje możliwość dodatkowego wsparcia i regeneracji skóry. Zawartość dużej ilości białek, w tym kolagenu, glikozaminoglikanów, α-hydroksykwasów, allantoiny, polifenoli, cukrów oraz minerałów wpływa na znaczną poprawę jakości skóry. Filtrat ma udowodnione działanie biostymulujące na skórę. Śluz ze ślimaka wpływa pozytywnie na aktywację komórek macierzystych fibroblastów. Co ważne śluz wpływa też na działanie ochronne przed apoptozą komórek skóry działając antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie, hamując znacząco procesy starzenia się skóry. 

Na zdjęciu redukcja trądziku grudkowo-zaskórnikowego, oraz przebudowa blizn potrądzikowych w terapii krzyżowej łączącej wykorzystanie kwasów i Ampułki Healthy Skin z mezoterapią mikroigłową oraz Serum Healthy Skin do pielęgnacji domowej. Efekt po 10 zabiegach. Dziękujemy Dream4Skin za świetne efekty.